LOUISE DE SAVOIE (1476-1536)

Lot 80
1 200 - 1 500 €
Résultat : 800 €

LOUISE DE SAVOIE (1476-1536)

L.S. «Loyse», Saint-Germain-en-Laye 10 mars [1523 ?], au Premier Président Jean de Selve; contresignée par René Thizart; 1 page in-4, adresse. En faveur de la ville d'Angers et du doit de clouaison (imposition pour entretenir les fortifications de la ville et du château). «Les maire eschevins et habitans de ma ville d'Angiers mont faict advertir du proces quilz ont pendant en la court contre les marchans de la riviere de Loire pour raison du droict de clouaison d'Angiers qui sont touchant les deniers et revenus que ont lesd. maire eschevins et habitans pour fournir aux repparacions fortifficacions et autres affaires de ladite Ville, lesquelles sont et demourent en arretre aumoyen dud. proces qui est prest et en estat de juger. A ceste cause je vous prye que vous vueillez pour lamour de moy entendre et vacquer incontinant au jugement et decision dud. proces ayant lesd. maire eschevins et habitans pour recommandez en leur bon droit»..
Mes ordres d'achat