CLAUDE DE FRANCE (1499-1524)

Lot 53
1 200 - 1 500 €
Résultat : 1 100 €

CLAUDE DE FRANCE (1499-1524)

Fille aînée de Louis XII et d'Anne de Bretagne; femme de François Ier. L.S., Troyes 27 avril [1521], au Premier Président Jean de Selve; contresignée par Gilles de Comacre; 1 page in-4, adresse. «Jay sceu que proces sest meu devant feu maistre Francoys Binel juge d'Anjou, entre le Sgr de Goulaine, et le Sgr du Belay, a cause de la sepulture de la feue femme dudit Sgr de Goulaine, lequel adverty par son principal advocat que non obstant son bon droit, ledit juge estoit favorable audit Sgr du Belay, luy bailla de loppinion de son conseil recusation»... Etc. Elle prie Selve «que en faveur et amour de moy vueillez avoir ledit Sgr de Goulaine son honneur et bon droit pour recommandé»..
Mes ordres d'achat