LOUISE DE SAVOIE (1476-1536)

Lot 96
2 000 - 2 500 €
Résultat : 1 200 €

LOUISE DE SAVOIE (1476-1536)

L.S. «Loyse», Blois 5 septembre 1523, au Premier Président de la cour de Parlement à Paris Jean de Selve; contresignée par Robert Gedoyn; 1 page in-4, adresse. Envoi des lettres de sa deuxième régence. «Jenvoye presentement a la cour le povoir de Regence quil a pleu au Roy monsgr et filz me donner en son Royaume durant son absence et voyage que presentement il faict pour le recouvrement de sa duché et estat de Millan [...] vous priant que iceluy povoir vous vueillez incontinant faire expedier et y faictes mettre le Lecta publica et registrata ainsi quil est requis affin quil me puisse estre promptement renvoyé et vous me ferez en ce faisant tres grant plaisir»..
Mes ordres d'achat