LOUISE DE SAVOIE (1476-1536)

Lot 87
1 000 - 1 500 €
Résultat : 600 €

LOUISE DE SAVOIE (1476-1536)

L.S. «Loyse», Melun 17 avril [1523 ?], au Premier Président Jean de Selve; contresignée par Philibert Babou; 1 page in-4, adresse. «Le Roy monsgr et filz a intencion emploier maistre René Ragueneau prevost d'Orleans en certain affaire. Toutesfois soubz umbre de quelques proces quil a pendant par devant vous il veult prandre excuse, et pource que jay entendu que vous estes celluy qui en ce luy pouvez faire briefve expedicion, je vous prie [...] que pour lamour de moy vous vueillez incontinant vacquer a veoir et visiter sesd. proces pour luy en faire la plus prompte et deue expedicion de justice quil vous sera possible ayant pour recommandé le bon droit quil a en iceulx»..
Mes ordres d'achat