CLAUDE DE FRANCE (1499-1524)

Lot 75
Estimation :
1200 - 1500 EUR
Result : 1 200EUR
CLAUDE DE FRANCE (1499-1524)
Fille aînée de Louis XII et d'Anne de Bretagne; femme de François Ier. L.S. «Claude», Saint-Germain-en-Laye 19 février [1523 ?], au Premier Président Jean de Selve; contresignée par Gilles de Comacre; 1 page in-4, adresse. «Jay sceu lhonneur et bon tour, que avez fait a Jehan de Villemar filz de ma nourice, dont vous remercie, et pour ce quil est de ma nourriture, je desire bien son advancement, et quil soit en lieu pour parvenir a estre vertueulx, qui me fait vous prier tres affectueusement, que vueillez, en faveur et amour de moy, le mettre en une des chambres des enquestes, et lavoir tousjours en bonne recomendacion»..